ساخت فروشگاه اینترنتی در جوملا کار آسانی است. تنها کافیست یکی از افزونه های فروشگاهی جوملا را نصب و پیکربندی کرده و فروش اینترنتی محصول یا خدمات تان را آغاز کنید. جوملا از قدیمی ترین سیستم های مدیریت محتوای متن باز دنیاست که بطور منظم بروز می شود. همچنین افزونه های فروشگاهی بسیاری دارد، بنابراین انتخاب جوملا به عنوان فروشگاه اینترنتی با توجه به امکانات فوق العاده آن انتخاب بسیار هوشمندانه ایست. در ادامه با بهترین فروشگاه ساز های جوملا آشنا می شوید.

بهترین فروشگاه ساز های جوملا

اینکه از کدام افزونه فروشگاهی جوملا استفاده کنید بستگی دارد به نوع کالا یا خدماتی که میخواهید بفروشید. جوملا کامپوننت های فروشگاهی بسیار قدرتمندی دارد. در ادامه با چند تا این فروشگاه سازها آشنا می شویم.

هیکاشاپ Hikashop

هیکاشاپ Hikashopهیکاشاپ Hikashop انتخاب اول من و یکی از خوش نام ترین و معتبر ترین و بروز ترین و قوی ترین فروشگاه ساز هایی است که می توانید روی جوملا نصب کنید. وب سایت رسمی این کامپوننت، انجمن بسیار فعالی دارد و هیچ سوال و مشکلی بی پاسخ نمی ماند. با زبان فارسی کاملا سازگار است. تنها موردی که دارد این است که بعضی از استایل های آن بدرستی راست چین نشده و نیاز به کمی استایل نویسی دارد تا منظم تر شود. ولی اگر استایل نویسی بلد نیستید نگران نباشید. ما در سایت جوملا بوی این استایل ها را در قالب یک فایل CSS به رایگان در احتیار شما قرار داده ایم. تنها کافیست این فایل را از فایل اصلاحی استایل های بخش مدیریت هیکاشاپ تهیه کرده و در پوشه CSS قالب مدیریت جوملا کپی کنید. همچنین آموزش های مربوط به این افزونه به تدریج در آموزش هیکاشاپ Hikashop فارسی قرار می گیرد.

امکانات فروشگاهی هیکاشاپ Hikashop

امکانات هیکاشاپ Hikashop بسیار گسترده است و برای طولانی نشدن مطلب مجبورم بصورت تیتر وار به این موارد اشاره کنم:

  • رابط بسیار قوی برای برپایی فروشگاه های چند زبانه، مدیریت و تبدیل واحد های ارزها، پوشش قوی مناطق و سیستم مدیریت مالیاتی پیشرفته برای فروش در هر نقطه از جهان
  • داشبورد قدرتمند جهت نمایش آمار فروشگاه روی نمودار
  • پشتیبانی از کوپن ها، تخفیف ها و دارای سیستم بازاریابی ایمیلی جهت افزایش فروش
  • رابط کاربری بسیار ساده و در عین حال منعطف و قوی برای مدیریت فروشگاه
  • قابلیت ادغام با سایر افزونه ها
  • امکانات فوق العاده برای سفارشی سازی ظاهر بخش های مختلف فروشگاه
  • امکان ایجاد فروشگاه های چند فروشندگی مثل دیجی کالا

به عنوان کسی که چندین سال است با هیکاشاپ Hikashop کار میکنم و فروشگاه های بسیاری برای کارفرمایان مختلف طراحی کرده ام، چنانچه قصدراه اندازی یک فروشگاه تمام عیار را دارید کاملا می توانید روی هیکاشاپ Hikashop حساب کنید. این فروشگاه برای فروش عمده نیز بسیار عالی کار می کند. تنها نقطه ضعف آن، سخت بودن ساخت فروشگاه چند زبانه است که در این مورد هیکاشاپ Hikashop میتوانست بهتر عمل کند.

ویرچومارت Virtumart

ویرچومارت Virtumartویرچومارت Virtumart از قدیمی ترین و قویترین کامپوننت های فروشگاهی جوملا که از سال 2005 تا کنون وجود دارد. این کامپوننت روی جوملا نسخه 3 بسیار با زبان فارسی مشکل داشت. ولی طبق آخرین بررسی های من در جوملا 4 این مشکل مرتفع شده است. متاسفانه به خاطر همین مشکل هیچ تجربه کافی در مورد کامپوننت فروشگاهی ویرچومارت Virtumart ندارم. ولی همکارانی که با آن کار کرده اند، مخصوصا بابا بزرگ های جوملایی ما، بسیار این کامپوننت را توصیه کرده اند.

جی 2 استور J2Store

جی 2 استور J2Store بطور خلاصه سیستم فروشگاهی ساده ایست که با کامپوننت مطالب جوملا کار می کند. یعنی شما میتوانید مشخصات کالا یا خدمات تان را در یک مطلب جوملا نوشته و بفروشید.

مدیا استور Media store

مدیا استور Media store بطور تخصصی روی فروش فایل تمرکز دارد.